Zapalenie jelit a uprawianie sportu

Stwierdzono u mnie zapalenie jelit, mam pytanie czy moge normalnie uprawiac sport chodzi mi o bieganie i brzuszki, poniewaz przed tym jak zachoowalam staralam sie walczyc z otyloscia udalo mi sie zgubic 15kg . Nie chce rezygnowac z tego co zaczela, i jakich produktow nie powinam jesc?Czy moge normalnie pic zielona i czerwona herbate? Na dzien dzisejszy czuje sie bardzo dobrze nie mam zadnych problemow tyle ze biore leki, ale nadal mam energie zeby walczy. Katarzyna

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, choroby zapalne jelit nie są przeciwwskazaniem do uprawiania sportu. W przypadku diety należy unikać pokarmów nasilających dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, mogą to być przede wszystkim pokarmy tłuste, przetwory mleczne, choć nie ma reguły i różne pokarmy u różnych osób mogą powodować dolegliwości.