Zapalenie kaletki łokcia i złe samopoczucie

Kilka tyg.temu miałem zapalenie kaletki łokcia, ściągnięto mi płyn bez krwi. W tym czasie zacząłem mieć stany lękowe, mrowienia rąk,nóg,ucisk głowy,problemy z koncentracją. Później doszło zesztywnienie karku, od kilku dni ból w kręgosłupie na wysokości żeber i w żebrach/mostku z przodu. Mam wysoki cukier (100). Mam też dziwne wahania temperatury pod językiem - raz 37.1, raz 36.0. Czuję się osłabiony. Między kciukiem a palcem wskazującym pojawiło ciemne zgrubienie, jakby krwiste. Mam się martwić?

Nie powinieneś się martwić, tylko jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza. Nie powinien być to lekarz psychiatra ani psychoterapeuta tylko neurolog! Ewentualnie jeśli masz dobrego lekarza rodzinnego którego darzysz zaufaniem, to najpierw odwieź jego. Sztywnienie karku, mrowienia czy ucisk głowy są to objawy neurologiczne; nie muszą oznaczać poważnych problemów zdrowotnych ale w żadnym razie nie można ich bagatelizować. Jeśli stany lękowe nie ustąpią same wraz z poprawą stanu zdrowia to wtedy wizyta u psychologa i ewentualnie psychiatry będą zasadne.