Zapalenie krtani i stosowanie antybiotyku a wykonanie badań hormonów tarczycy

Witam, mam zapalenie krtani i lekarz pierwszego kontaktu wypisała mi antybiotyk 3 dniowy, który kazała wziąć jeżeli choroba nie będzie przechodzić. Wczoraj dostałam informację że w środę mam stawić się do szpitala na endokrynologię-ginekologiczną na kilkudniowe badania hormonalne. Czy wzięcie antybiotyku może mieć wpływ na obraz badań hormonalnych.

Aleksander Ropielewski

Może minimalnie wpłynąć na wyniki badań, jednak lekarze poinformowani o zaistniałej sytuacji wezmą poprawkę na Pani aktualny stan zdrowia podczas interpretacji badań.