Zapalenie krtani u 4-latka

Dzień dobry U syna (4 l.) 11.05 stwierdzono zapalenie krtani, dostał zastrzyk z Dexavenu oraz 3 dni był inhalowany Nebbudem 2 x dziennie, Atussan na noc. Gorączki brak. Krtaniowy kaszel się wycofał i pojawił mokry. Odstawiliśmy leki. Po 3 dniach kaszel krtaniowy powrócił, lekarz znów zalecił Nebbud, ale tym razem przez 5 dni + nadal Atussan na noc. Moje pytanie brzmi, jak długo może trwać leczenie zap. krtani i czy można czymś wspomóc odporność dziecka, by choroba nie nawracała? Dziękuję za odp

Witam. Nie ma ściśle określonych ram czasowych do których powinno trwać zapalenia krtani. U większości dzieci objawy ustępują do 2 tygodni. Wzmacniać odporność dziecka należy przez regularne podejmowanie wysiłku fizycznego, stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety oraz przestrzeganie kalendarza szczepień ochronnych.

Proponuje wykonać wymaz z nosogardzieli ( na czczo ) i z wynikiem udać się do laryngologa dziecięcego np.do Dolnośląskiego Centrum Laryngologicznego Medicus we Wrocławiu.