Zapalenie miazgi zębowej a leczenie kanałowe

Zapalenie miazgi. Podczas wizyty u stomatologa stwierdzono zapalenie miazgi w dolnej siódemce. Niestety trzeba było podać, aż 5 zastrzyków znieczulających, by móc cokolwiek zrobić. Na koniec udało się podać lek w kierunku leczenia kanałowego. Minęły 3 doby i czuję częściowo zdrętwiały język, a także przy stukaniu zęba ból. Czy to normalne?

Witam
Zdarza się,że przy silnym stanie zapalnym miazgi, znieczulenia są nieskuteczne. Stąd konieczność podania kilku znieczuleń. Nawet wtedy często jest tak, że okolica zęba jest skutecznie wyłączona z czucia, zaś on sam- nadal potrafi boleć. Przy takiej ilości znieczulenia jak u Pani mogło dojść do przejściowego podrażnienia nerwu, z czasem to wrażenie ustąpi. Co do bólu zęba- albo zastosowano tutaj środek dewitalizujący, czyli tzw. "truciznę", albo preparat o działaniu przeciwzapalnym. W obu przypadkach ząb może przez jakiś czas jeszcze pobolewać.