Zapalenie mięśnia sercowego

Witam serdecznie.Mam nurtujące mnie pytanie.Mój narzeczony 2 tyg.temu przeszedł zapalenie mięśnia sercowego.Czuję się dobrze,ale boi się powrotu do codzienności.Na pewno lekarze przepiszą na jakiś czas tabletki.Musi zmienić tryb życia,schudnąć (ma nadwagę),więcej sportu,Czy mogę prosić o jakieś wskazówki. Kasia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Narzeczony powinien ściśle stosować się do zaleceń zawartych w karcie informacyjnej oraz przekazanych przy wypisie ze szpitala. Z pewnością utrata zbędnych kilogramów oraz zmiana trybu życia pozytywnie wpłyną na organizm. Stosowanie się do zaleceń lekarza pozwoli w krótkim czasie powrócić do normalnego życia,.