Zapalenie mięśnia sercowego a ryzyko nawrotu

Dzień dobry ! Przeszedłem ostatnio ostre zapalenie mięśnia sercowego. 2 tygodnie na kardiologii. 3 miesiące dochodzenie do siebie. Czy to prawda ze po takiej chorobie juz na zawsze pozostaje znamie na sercu i człowiek jest obarczony pewnym ryzykiem nawrotu choroby przez srodowiska wirusów i bakterii. Czy człowiek powinien raczej unikac srodowisk nagromadzenia różnej masy srodowisk skupiających te rodzaje przyczyn infekcji np. apteki by ograniczac ryzyko zachorowania ? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza kkardiologa.w czasie wizyty będzie można określić odpowiednie postępowanie.