Zapalenie mięśnia sercowego i poziom ASO

Witam serdecznie. Mam 28 lat, 5 lat temu miałem zapalenie mięśnia sercowego (płyn w osierdziu). Co rok chodzę do kardiologa i sprawdzam stan swojego zdrowia. Wszystko jest w porządku poza jedną rzeczą. Tydzień temu robiłem badanie krwi na poziom ASO i wyszło mi 192 czyli bardzo blisko granicy 200. Czy mam się czego obawiać? Czy mam podjąć jakieś kroki żeby zmniejszyć ten poziom? Od kilku dni uprawiam bieganie w celu polepszenia kondycji. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Marcin W.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik dalej w normie, na chwilę obecną nic nie trzeba z tym robić.
Pozdrawiam