Zapalenie mieszków włosowych a ciąża

Mam 25 lat. Od 2 lat mam problem z zapaleniem mieszków włosowych na skórze głowy. Są to małe, ropne pryszczyki, które przy dotyku bola, iż czasami mam problem ze związaniem lub przeczesaniem włosów. Stosowałam juz rożne preparaty: Z***, a***, A***. Jakiś czas jest lepiej, ale później wszystko znowu powraca. Jedynie po antybiotyku A***, miałam 3 miesiące spokoju, żadnych nowych wykwitów. Od kiedy 2 tygodnie temu zachorowałam na grypę ( nie wiem, może przez obniżenie systemu odporności) wszystko powróciło. Musze jeszcze nadmienić, ze oprócz tego przetłuszczają mi się niesamowicie włosy, iż zmuszona jestem je myc prawie codziennie. Nie wiem juz, jak mam z tym walczyć. Czytałam w internecie, ze odpowiedzialne są za ta jakieś bakterie. Nie rozumiem tylko, czemu to ciągle nawraca? Mam za każdym razem brać antybiotyki? Najgorsze jest to, ze planujemy z moim mężem potomstwo. Chciałabym się dowiedzieć, czy zapal. mieszków włosowych może w jakiś negatywny sposób wpłynąć na płód? Czy te bakterie, które są odpowiedzialne za F*** są w moim organizmie czy tylko na skórze głowy? Proszę o odpowiedź. To dla mnie bardzo ważne...
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zapalenie mieszków włosowych jest często przykra dolegliwością, która jest trudna do wyleczenia i ma tendencję do nawracania. Przy nasilonym nawrocie zmian można ponownie skorzystać z antybiotyku doustnego, po wykonaniu posiewu - pozwoli mieć to pewność, iż leczenie jest trafione.

W przypadku mniej nasilonych zmian polecam leczenie miejscowe, które również w ciąży można stosować, np. olejek pichtowy naftę kosmetyczną z witaminami . takie zapalenie nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę i nie ma wpływu na jej przebieg.

serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!