Zapalenie migdałów u 4-letniego dziecka

Witam Serdecznie Mój 4 letni syn od listopada choruje na zapalenie migdałków.Przez ten okres brał 3 antybiotyki m.in zastrzyki oraz Ospen.W piatek stwiedzono szmery na oskrzelach bierze kolejny antybiotyk Klacid w dniu dzisiejszym zauważyłam na klatce piersiowej wysypkę synek twierdzi że bardzo go to swędzi.Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam I liczę na szybką odpowiedź za którą będę wdzięczna.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, bardzo ciężko ocenić bez możliwości zbadania Pani dziecka. Może to być wynik np. reakcji uczuleniowej na antybiotyk. Jednakże najważniejsze żeby udała się Pani do lekarza pediatry celem oceny. Pozdrawiam.