Zapalenie mostu porcelanowego

Dzien dobry!Mam pytanie do stomatologa.Otoz mam most porcelanowy okolo 2 miesiace temu zrobilo sie zapalenie i lekarz przepisal metronidazol.Czyscilam szczoteczka rowniez pod mostem w tej chwili zostal niewielki ,,smrodek'' i to,ze most sie porusza.Lekarz powiedzial,ze bedziemy czekac,lepiej zeby sam wypadl niz go usuwac mechanicznie,stwierdzil po zrobieniu przeswietlenia ok 2 mcy temu,ze nie ma zapalenia a ja sie martwie bo w przyszlym miesiacu mam miec in vitro.Co robic nic mnie nie boli.

Witam.
Jeśli most jest ruchomy może to oznaczać, że albo się odkleił albo przy którymś zębie jest stan zapalny. Myślę, że do zabiegu in vitro stan Pani zdrowia powinien być idealny, zatem trzeba rozwiać wszystkie wątpliwości. Ja na Pani miejscu nie opierałabym się na opinii jednego stomatologa tylko skonsultowała diagnozę jeszcze u kogoś innego ( najlepiej pójść na wizytę już z gotowym zdjęciem).
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Krystyna Pikała

Z całą pewnością należy zlikwidować stan zapalny przed zabiegiem in vitro.
Moim zdaniem most trzeba usunąć, raczej poprzez jego przecięcie i leczyć przyczynę stanu zapalnego ( a nie objawy, które tymczasowo zlikwidował metronidazol).

Należy jednoznacznie określić przyczynę ruchomości mostu: czy most odcementował się od zęba filarowego i stan zapalny dotyczy dziąsła na skutek mech.drażnienia i niedoczyszczania czy też ruchomość dotyczy całego zeba filarowego - a stan zapalny toczy się między korzeniem a kością.
Tak czy inaczej most jest niestety do wyrzucenia
pozdrawiam

Zdecydowanie polecam konsultację innego jeszcze lekarza bo sytuacja jest nie ciekawa. W Pani przypadku należy szybko i zdecydowanie zadziałać. Podejrzewam, że należy zdjąć most i zająć się przyczyną stanu zapalenia. Życzę powodzenia.