Zapalenie nadtwardówki w prawym oku

Zapalenie nadtwardówki Od 6 tygodni mam zapalenie nadtwardówki w prawym oku. Przyjmuję przez ten czas różne krople z antybiotykami do dwóch oczu. Oraz krople nevanac do prawego oka 2 razy. Chciałabym zapytać jak długo należy przyjmować takie krople z antybiotykami kiedy można przerwać leczenie i czy trzeba przyjmować krople do dwóch oczu jeśli stwierdzono nadtwardówkę w jednym oku.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie stosuje się do uzyskania efektu. Ewentualnie zmienia się preparat z antybiotykiem na inny w razie nieskuteczności obecnego. Lek stosuje się do obu oczy ze względu na eliminację przeniesienia zakażenia.