Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie najądrza a możliwe przyczyny

Zdiagnozowano u mnie zapalenie najądrza. Lekarz nie wspomniał o przyczynach takiego stanu, ja nie dopytałem. Czy to możliwe, aby zapalenie dotyczyło człowieka, który przeszedł świnkę w dzieciństwie, a w ciągu ostatniego pół roku nie był aktywny seksualnie? Czy na pojawienie się stanu zapalnego mogło mieć wpływ stosowanie antybiotyku na zęba? Bardzo się martwię, dlaczego cierpię na tę dolegliwość.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Przyczyn może być wiele zarówno infekcyjne jak i mechaniczne. Infekcja w przesżłości nie jest przycyzną obecnego zapalenia najądrza, natomiast niedawna infekcja bakteryjna może mieć większy związek z zapaleniem.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety