Zapalenie nerek a miesiączka

Witam, mam 21 lat ostatnio byłam w szpitalu z powodu bólu nerek i oddawania małej ilości moczu, stwierdzono u mnie odmiedniczkowe zapalenie nerek. Od 10 dni nie mam okresu, robiłam test ciążowy 2 razy i wykazało że nie jestem w ciąży. Czy możliwe jest że miesiączka zatrzymała mi się przez te nerki? Czy możliwe jest że jestem w ciąży a test tego nie wykazuje?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Poważne infekcyjne stany zapalne takie jak odmiedniczkowe zapalenie nerek mogą wpływać na przebieg cyklu miesięcznego, powodując opóźnienie (zatrzymanie) miesiączki. Tym bardziej jeśli w przebiegu odmiedniczkowego zapalenia nerek doszło do ostrej niewydolności nerek, a biorąc pod uwagę opisane dolegliwości było to możliwe. Taki stan może wpływać na retencję metabolitów hormonów co dodatkowo może zaburzać równowagę hormonalną w czasie choroby.
Wynik testu ciążowego można uznać za wiarygodny.