Zapalenie oskrzeli a odporność

Witam! Od 9 dni znów choruję na zapalenie oskrzeli. Jestem na siebie zła bo zgodziłam się na antybiotyk (bez żadnych badań!- Ramoclav). Jak się można było spodziewać lek jest nietrafiony bo ciągle świszczą mi oskrzela. Oddech płytki bo każdy głębszy powoduje atak kaszlu z odpluwaniem żółtej wydzieliny. Znów byłam u lekarza - za antybiotyk podziękowałam więc teraz Rutinoscorbin 3x2 i Calcium Dobesilate Hasco 3x2 (???)...Czy to właściwe i wystarczające leki? Jak poprawić odporność?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji zalecane jest stosowanie antybiotyku. Rutynowo w pierwszym rzucie na zapalenie płuc daje się antybiotyk rekomendowany przez wytyczne,bez badania. Lekarz nie popełnił błędu. Proszę ponownie zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam