Zapalenie oskrzeli? Astma?

Witam, dolegliwości, które mi przeszkadzają w życiu codziennym to głownie kaszel, z którym się budzę o 5 rano, jest suchy. Praktycznie nic się nie wydostaje na zewnątrz. Kaszel ustaje po ok. godzinie. Czasami odczuwam lekkie skurcze na samym środku klatki piersiowej oraz bóle. Dzieje się to ok 7-9 dni. Nie palę od roku, rzuciłem po 3 latach. Bylem u lekarza, powiedział, że to bardziej idzie od zapalenia oskrzeli niż tchawicy. Nie przepisał mi żadnych tabletek, a na bóle w klatce mam wziąć paracetamol. Co o tym myślicie? Dziękuję

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie da się odpowiedzieć na pytanie bez możliwości zbadania pacjenta i zebrania dokładnego wywiadu.

Z powodu bardzo krótkiego czasu występowania dolegliwości jest bardzo prawdopodobne, że jego tło jest infekcyjne. Jeżeli kaszel będzie się utrzymywał długo, albo znacznie nasilał, wskazana będzie dalsza diagnostyka (na przykład w kierunku chorób alergicznych czy astmy).

Pozdrawiam.