Zapalenie oskrzeli i suchy kaszel po antybiotykoterapii

Mój 5 letni syn miał zapalenie oskrzeli. Po trzech tygodniach leczenia antybiotykami (augmentin, fromilid i zinat) lekarz powiedział, że syn jest zdrowy, ale on nadal ma suchy męczący kaszel i "ciąga" nosem. Proszę o pomoc, co może być tego przyczyną. Z góry dziękuję.

Małgorzata Panek

Po przebyciu zapalenia oskrzeli pozostaje przez kilka tygodni nadwrażliwość oskrzeli, objawiająca się suchym kaszlem np. W reakcji na zmiany wilgotności powietrza. Jeżeli lekarz nie stwierdził zmian osłuchowych, prawdopodobnie tak jest właśnie u Pani syna.
W przypadku wystąpienia gorączki lub innych objawów, proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam