Zapalenie oskrzeli i wynik IgE

Witam. Mój siedmioletni synek ma w tej chwili po tygodniowej przerwie ponownie silne zapalenie oskrzeli z dużą ilością wydzieliny. Trafiliśmy do pulmonologa. Dziś miał robione badania, które miały określić czy nie ma bakterii mycoplasmy. Wyniki krwi to: IgE całkowite 103,9 IU/ml oraz CRP <1,0 mg/l. O czym one świadczą? Czy synek ma bakterię odpowiedzialną za zapalenie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, powyższe wyniki nie są ws tanie wskazać czy syn ma czy nie ma zakażenia bakterią mycoplasmy. Natomiast wynik IgE zależy od normy laboratoryjnej a CRP jest ujemny co oznacza, że nie ma raczej powodów do podejrzenia zakażenia bakteryjnego. Pozdrawiam.