Zapalenie oskrzeli u półrocznego dziecka

Synek 6 mies. ma zapalenie oskrzeli. Prywatna doktorka chce leczyć go inhalacjami (Mucosolvan, berodual) i bańkami. Wiem, że w przychodni wysłaliby go do szpitala. Co mam robić?? W wieku 2 miesięcy chorował on na obturacyjne zapalenie płuc (srv dodatnie), które miały bardzo ostry przebieg i teraz obawiam się każdej kolejnej infekcji. Proszę o radę!

Piotr Pilarski

Wszystko zależy od stanu dziecka. Nie jest to bezwzględne wskazanie do hospitalizacji chociaż rzeczywiście często dzieci są kierowane do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli szczególnie w wieku niemowlęcym. Sugeruję nie ryzykować i zasięgnąć opinii lekarza w przychodni.

Pozdrawiam.