Zapalenie oskrzeli z początkiem zapalenia płuc i dziecka

Witam, mam 2 letnie dziecko w czwartek okazało się że ma zapalenie oskrzeli z początkiem zapalenia płuc....dostał już dziś 3 dawkę augumentinu 3,5 ml. Ingalacje oczywiście, gorączka nadal występuje do 38.5, kaszel jest jakby mokry, dziecko wczoraj zaczeło po trochu jeść, pije dużo, poprawił się fizycznie ponieważ nie miał siły leżał, kaszel ma jakby mniejszy ale ja wciąż się boję ponieważ ciągle utrzymuje się gorączka przeważnie pod wieczór, boje sie oby nie przerodziło się to w zapaleniepłuc

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy stosuje Pani leki przeciwgorączkowe? zimne okłady zwłaszcza na czoło, kark, pachwiny, pachy. W razie braku poprawy, kontrola u lekarza.
Pozdrawiam