Zapalenie pęcherza a stosunki seksualne

Od roku, odkąd staramy się z mężem o dziecko, cierpię na zapalenie pęcherza. Leczyłam się już niemal wszystkimi specyfikami dostępnymi bez recepty, a także antybiotykiem oraz szczepionka Uro-vaxum. Co miesiąc, niemal po każdym stosunku dolegliwości wracają. Już po raz drugi w posiewie moczu wyhodowano citrobacter koser, po podaniu antybiotyki posiew wychodzi prawidłowy, dolegliwości ustępują. Niestety, o kolejnym stosunku powracają. Lekarz zlecił tez mężowi wykonanie posiewu moczu, wyszedł ujemny. Nie zlecił natomiast posiewu spermy, stwierdził ze prawdopodobieństwo jest bardzo niewielkie i raczej nie to jest powodem moich dolegliwości. Stosuję się do wszystkich zaleceń, które teoretycznie powinny zniwelować i eliminować zapalenia. Przyjmuję na stałe Zurawit, po stosunku furaginę, nic nie pomaga.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane jest leczenie także u partnera , sadze ze należy wykonać posiew moczu nasienia oraz wymaz z cewki moczowej