Zapalenie pęcherza i rozwarcie a zagrożenie dla płodu

Jestem w 37 tyg. ciąży. Mam rozwarcie i skruconą szyjkę macicy. W szpitalu podano mi zastrzyki ze sterdydów. Po godzinie odzedł mi krwisty czop i okazało sie, że mam stan zapalny pechęrza. Proszę powiedzieć: Czy stan zapalny pęchcerza i rozwarcie może stanowić zagrozenie dla płodu, powodować rozwój bakteri w łożysku?; Jak rozpoznać odejście wód płodowych?. Obecnie mam białawe i lekko słomkowate upławy ale nie wiem czy to wynik stanu zapalnego czy wody płodowe.

Nie stanowi zagrożeni,jest Pani już w okresie okołoporodowym.Pęknięcie pęcherz płodowgo charakteryzuje się odejściem dużej ilości wód i sączą one cały czas.