Zapalenie pęcherza moczowego i stosowanie Vibin Mini

Witam mam takie pytanie, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini od dłuższego czasu, ostatnio przytrafiło się zapalenie pęcherza dlatego przyjmuję Furaginum Teva wyczytałam, że podczas kuracji najlepiej będzie ograniczyć stosunek ale czy po zakończonej kuracji muszę odczekać jakiś czas czy to nie ma znaczenia, i czy wpływają przyjmowane tabletki na zmniejszenie skuteczności antykoncepcji?

Aleksander Ropielewski

Furagina nie zmniejsza skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Od zakończenia terapii furaginą sugeruję 2-3 dni abstynencji seksualnej.