Zapalenie pęcherza - odpowiednie leczenie

Płeć - kobieta, wiek - 31 lat. Na zapalenie pęcherza choruję już dość długo, bo od 16 roku życia. Ale ostatnimi czasami już nie mogę sobie z nim poradzić. Wszystkie objawy są oczywiste. Parcie, ból pieczenie. Wszystko zaczęło się 24 stycznia br. Dostałam miesiączkę, a 25 stycznia obudziłam się z potężnym pieczeniem. Po pójściu do toalety moje przeczucia się potwierdziły, zapalenie pęcherza. Zastosowałam to, co zawsze fuarginę i wit c. Myślałam, że przejdzie po 4 dniach dolegliwości. Objawy nie ustępowały, więc udałam się do lekarza. On stwierdził, że widocznie jest to zapalenie, które potrzebuje leczenia antybiotykiem. Dostałam cefalosporynę i po antybiotyku oczywiście wszystkie dolegliwości zniknęły. Oczywiście stosuję także leki osłonowe i przeciwgrzybiczne. Ale moje szczęście nie trwało zbyt długo, bo do kolejnej miesiączki, którą dostałam 19 lutego br. i dodatkowy pakiet zapalenie pęcherza - ból, pieczenie i częstomocz. Już sama nie wiem, co mam robić. Pójść kolejny raz do lekarza po antybiotyk? Ale czy on rozwiąże problem i przyczynę? Bardzo proszę o poradę, co powinnam zrobić z tym "pakietem", bo czuję bardzo duży dyskomfort. Pozdrawiam. J.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

U kobiet w związku z budową anatomiczną infekcje dróg moczowych  rzeczywiście często nawracają. Jednak w Pani przypadku jest niepokojące, gdyż infekcje występują zbyt często.

Proponuję wykonanie posiewu moczu i zastosowanie terapii zgodnej z antybiogramem - proszę przyjąć całą zaleconą serię antybiotyku mimo, że po kilku dniach będzie poprawa stanu ogólnego.
Nadal należy przyjmowac leki zapobiegające rozwojowi grzybicy.

Jeżeli jednak dolegliwości będą nadal nawracały wówczas wskazana będzie wizyta u urologa. Być może konieczne będzie wykonanie szerszych badań.

Pozdrawiam.