Zapalenie pęcherza po stosunku seksualnym

Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale byłam podrażniona po seksie więc zaczęliśmy stosować żel, mi się poprawiło, lecz i tak co jakiś czas dostaje zapalenia pęcherza, a mój u mojego chłopaka pojawiają się krostki nad penisem i powyżej pasa, nie są bolące ale wyglądają nieestetyczne... Proszę o porady. Z czego może to wynikać??

Szanowna Pani!
Podane objawy są mało charakterystyczne. Ważne jest jakie objawy dokładnie występują u Pani (np. ból, pieczenie podczas mikcji, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza) i u Pani partnera (np. ból, pieczenie podczas mikcji, wydzielina z cewki moczowej, świąd zmian skórnych).
Jeśli objawy pojawiły się po zastosowaniu żelu intymnego, może on uczulać i być przyczyną dolegliwości.

Proszę zmienić preparat na hipoalergiczny. W przypadku utrzymywania się zmian, proszę udać się do lekarza POZ lub ginekologa (Pani) i dermatologa (partner).

Lek. Tomasz Budlewski

Z infekcji. Oboje Państwo wymagacie leczenia. Konieczna wizyta u lekarza