Zapalenie piersi: co może pomóc?

Witam. Moja dziewczyna była w szpitalu i stwierdzono u niej powiększenie przewodów mlekowych oraz niski poziom progesteronu. Lekarz zalecił branie jej Bromergonu. Czy po tych tabletkach będzie miała zwęrzone przewody mlekowe i podwyższy się jej poziom progesteronu? Proszę o odpowiedź?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Poszerzone przewody mlekowe bywa związane z zaburzeniami hormonalnymi najczęściej w przebiegu hiperprolaktynemii. Leczenie w takich przypadkach polega na stosowaniu Bromergonu.
Do rozpoznania zaburzeń wydzielania prolaktyny konieczne jest oznaczenie jej poziomu.
Zdarza się jednak, że poszerzenie powstaje samoistnie a wtedy ten stan nie wymaga leczenia.
Niski poziom progesteronu objawia się z kolei plamieniami międzymiesiączkowymi, występującymi głównie w drugiej połowie cyklu tuż przed miesiączką. Zaburzenie to leczy się suplementacją progesteronu.
Pozdrawiam.