Zapalenie piersi przy karmieniu dziecka

Dobry wieczór. Jestem matka karmiaca w przeciągu 6 miesiecy przeszlam 4 zapalenia piersi. Dwa piersze byly leczone antybiotykami co wywolalo clostridium. Po wyleczeniu zapalenia rzesistkowego jelit. Dostalam dwa nastepne ktore byly leczone przeciwzapalnymi lekami niesteryd. Od kilku dni rano dokucza mi bol brzucha ktory mija po wyproznieniu. Dodam ze badania na bakterie w kale sa dobre. Czym ta dolegliwość moze byc spowodowana? Czy warto zrezygnować z karmienia majac nawroty zapalenien

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli dziecko ma już powyżej 6 miesięcy, to może Pani dla własnego dobra zrezygnować z karmienia piersią. Aktualne stanowisko WHO w kwestii karmienia piersią, jest takie, że wymierne korzyści dla dziecka daje wyłączne karmienie piersią w okresie pierwszych 6 miesięcy.
Niestety dolegliwości mogą być związane z nawrotem Clostridium. Warto powtórzyć posiew kału dla pewności. Biegunki mogą być też związane ze zwykłym zaburzeniem flory bakteryjnej jelit.