Zapalenie płuc a bolesność klatki piersiowej

Witam, Dokładnie 10 czerwca wylądowałem w szpitalu na zapalenie płuc (tylko prawe płuco, lewe czyste). Przyjmowałem w szpitalu antybiotyk dożylnie przez 7 dni i mnie wypisano, następnie 2-wu tygodniowa terapia antybiotykowa (agumentin). Dzis jest 30 czerwiec, bólu jako tako już w prawym płucu nie czuję lecz pojawił się ból w klatce piersiowej na od mostka aż praktycznie po gardło, piękący i jakby duszący? Czy to jakieś powikłania po zapaleniu czy może stres? Mam 21 lat, ekg i badania dobre.

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie tego stwierdzić bez przeprowadzenia badania. Obie podane przez Pana możliwości są prawdopodobne.