Zapalenie płuc i oskrzeli oraz ospa u 20-miesięcznego dziecka

Witam.Córka 20-mies. zachorowała na ospę 9 dni temu. Przed ospą brała Sumsmed forte, nie pomógł ten lek i przeszło na zapal płuc i oskrzeli dostała więc Augmentin.W trakcie leczenia dostała ospy, w największy wysyp temp 38,5 a wysypało dość dużo i uciążliwe swędzenie.Teraz już czysto w drogach oddechowych a ospa w większości zamieniła się w strupki.Moje pytanie dotyczy powikłań po ospie, do kiedy można się ich spodziewać po ustąpieniu gorączki.3 dni temu córka zachwiała się na nóżkach ze 2 razy.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Być może konieczna będzie wizyta u lekarza chorób zakaźnych.