Zapalenie płuc po operacji usunięciu oponiaka

Moja mama 14.12.2016 przeszła operacje usunięcia oponiaka mózgu obecnie przebywa nadal w szpitalu ponieważ po operacji była bardzo spuchnięta oraz przyczepiło się zapalenie płuc... lekarze sa zadowoleni z operacji mówią że neurologicznie jest wszystko w porządku... martwi mnie jednak fakt że bardzo dużo mama śpi oraz bardzo rozmawia przez sen często budząc się i ciagnąc temat tego co sie przysniło... czy to jest normalne ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Takie objawy mogą wskazywać, szczególnie u osób starszych, w stresującej sytuacji (poważna operacja). Do tego nowe miejsce, nowi ludzie i jeszcze do tego zapalenie płuc. W razie niepokoju sugeruję porozmawiać z lekarzem prowadzą mamy.
Pozdrawiam