Zapalenie płuc przy obniżonej odporności

Zapalenie płuc przy obniżonej odporności. Witam. Mój mąż zakończył chemioterapię 1.5 miesiąca temu. Zachorował na wirusowe zapalenie płuc podczas pobytu w szpitalu i aktualnie w nim przebywa. Od wczoraj (poniedziałek) dostaje antybiotyk. Nie ma gorączki, ma kaszel i ogromny katar. Mam pytanie jak długo może się utrzymywać taki stan przy obniżonej odporności? Czy szybka reakcja minimalizuje powikłania (w sobotę pierwsze objawy,w poniedziałek antybiotyk)? Kiedy można się spodziewać poprawy?

Witam,
Na to pytanie najlepiej może odpowiedzieć jedynie lekarz prowadzący Pani męża. Szybka reakcja na chorobę na pewno jest pozytywna i zmniejsza ryzyko powikłań, jednak wszystko zależy od ogólnego stanu Pani męża, co najlepiej wie lekarz, który go leczy.