Zapalenie płuc u 2-tygodniowego niemowlaka
mam 2 tygodniowa core .Odrazu po porodzie stwierdzono u niej zapalenie płuc .Lezy juz 2 tygodnie w szpitalu .Jedynie jeszcze badanie rtg 5dni temu ,byly niewielkie zmiany w płuckach.Po za tym wszytkie wyniki sa ok.Jutro mialo byc nastepne rtg ale niby ma byc az w za 3 dni .Zastanawiam sie czy niechca bez powodu moje corki przetrzymac bez powodu w szpitalu,i czy jej nie zaszkodze jak sam wezme ja ze szpitala i przywatnie zrobie jej badania .t

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, nie zaleca się zabierać na własne żądanie dziecka tak małego, przed pełnym ukończeniem leczenia. W szpitalu ma ono fachową opiekę, o którą trudniej będzie w domu. Bez dostępu do pełnych wyników badań dziecka i bez możliwości zbadania nie jestem w stanie napisać nic więcej. Zapalenia płuc u noworodków mogą mieć gorszy przebieg, niż u starszych dzieci i dorosłych. Proszę ew. porozmawiać z lekarzem prowadzącym, czy istnieje możliwość wcześniejszego wyjścia, czy możliwe jest "doleczenie" w domu i kontrola u pediatry w przychodni.