Zapalenie powiek u 62-latki

WITAM OD DŁUSZEGO CZASU MAM PROBLEM Z OCZAMI LEKARZ STWIERDZIŁ ŻE MAM ZAPALENIE POWIEK A ŻE NIE MA LEKU NA TO ZAPALENIE I NIE WIE JAK LECZYĆ PROSZĘ MI DORADZIĆ BO STRASZNIE MI DOKUCZA I Z KĄT TO ZAPALENIE CZEGO UNIKAĆ

Zapalenie brzegów powiek może mieć różne manifestacje. Jeżeli zbierają się Pani u podstawy rzęs grudki zeschniętej wydzieliny ropnej, które drażnią spojówki, jeżeli ma pani rozpulchnione zaczerwienione brzegi powiek, uczucie piasku pod powiekami, suchości oka, to prawdopodobnie jest to przewlekłe zapalenie brzegów powiek. Zwykle ma etiologię bakteryjną i leczy się maścią z antybiotykiem, np. Erytromycyną a także regularną higieną 2-3 razy dziennie specjalnymi płynami dostępnymi w aptece, np. Blephasol.

Zapalenie brzegów powiek powstaje na skutek zatkania gruczołów powiekowych i zbierania się w nich treści łojowej, która w reakcji z bakteriami wywołuje stan zapalny. Należy również zwrócić uwagę na dietę - duża zawartość kwasów Omega 3-6-9 (ryby, olej lniany) powodują zmianę w składzie wydzieliny łojowej na korzyść udrażniania gruczołów i działają przeciwzapalnie.