Zapalenie powrózka nasiennego

Witam, mój mąż ma zapalenie powrózka nasiennego. Wiem, że to powoduje bezpłodność. Mąż jest zapisany już na zabieg, ale jeżeli go nie wykona, to oprócz bezpłodności, czym grozi to zapalenie? Jakie może to mieć następstwa i konsekwencje w dalszym funkcjonowaniu?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

najistotniejszym powikłaniem tej choroby jest niepłodność. Ewentualne inne możliwe powikłania, jak np.: rozwinięcie się wodniaka jądra, w praktyce także prowadzą do niepłodności. Myślę, że to i tak wystarczający powód, aby nie zwlekać z operacją.