Zapalenie prostaty. Jak je wyleczyć?

Jestem meżczyzną w wieku 30 lat. Główne objawy, które teraz mam to wysypka na żołędziu, napletkiem i ogólnie pieczenie. Do tego dochodzi jeszcze ciągłe parcie na pęcherz i częstomocz. W nocy jednak nie wstaje do łazienki. Leczę się już rok czasu i niestety nie mogę tego wyleczyć. Lekarz stwierdził bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego. Bakteria jaką mam to gronkowiec złocisty. Obecnie pije sok żurawinowy, biorę UroUp , wierzbownice, ProstamolUno. Czy jest jakiś sposób aby wyleczyć się z tego? Antybiotyki działają tylko na jakiś czas. Czytałem o terapji fagowej we Wrocławiu ale czy ona rzeczywiscie jest skuteczna ? Czy można współżyc z partnerką bez użycia prezerwatywy? Nie chcę jej zarazić, ale jednocześnie chcę mieć też dzieci. Czy możliwe jest że gronkowca złocistego mam w prostacie od urodzenia i dopiero teraz się uaktywnił? (podobno co piata osoba ma gronkowca).

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Gronkowiec złocisty jest bardzo pospolitą bakterią. Jednak występują szczepy oporne na standardowo stosowane antybiotyki. Oznacza to, że trzeba pobrać posiew, wyhodować bakterie i sprawdzić na jakie antybiotyki jest wrażliwa. Dopiero podanie takich antybiotyków pozwoli wyleczyć zakażenie.  Współżycie tylko z prezerwatywą przynajmniej do czasu wyleczenia. Właściwa antybiotykoterapia powinna rozwiązać problem dość szybko. Możliwe też, że przyczyną nawracających zakażeń jest wada układu moczowego (warto zrobić USG i urocystografię).