Zapalenie prostaty - powrót do zdrowia

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się ostre zapalenie prostaty, wcześniej nie miałem z prostatą żadnych problemów. Przez trzy i pół tygodnia brałem antybiotyki, które w ulotkach miały wpisane zastosowanie przy ostrym zapaleniu prostaty i dopiero po trzech tygodniach ustąpiły wszelkie bóle prostaty (w drugim i trzecim tygodniu miałem sporadyczne 2-3 razy na dobę, ale bardzo silne bóle prostaty). Pół tygodnia po ustąpieniu bóli zmieniony został antybiotyk na taki, który ma wpisane w ulotce zastosowanie przy przewlekłym zapaleniu prostaty (wydaje mi się, że nieco słabszy) i po pół tygodniu brania tego antybiotyku znowu zaczynam odczuwać "ćmienie" prostaty, a dzisiaj lekki ból. Czy lek jest za słaby, czy mimo ciągłego brania antybiotyków, sytuacja znowu się zaostrza? Jak długo powinienem jeszcze brać leki (dotychczasowe rokowania były, że 6 tygodni) i czy konieczny jest silniejszy antybiotyk? Jeszcze korzystam z cewnika (trzeci tydzień), bo wcześniejsze próby odłączenia pokazały, że nadal go potrzebuję.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Leczenie zapalenia prostaty jest zasadniczo długotrwałym leczeniem antybakteryjnym, co jest związane ze słabą penetracją leku do prostaty. Z reguły powinno ono trwać ok 6-8 tygodni.

W opisanej sytuacji postępowanie lecznicze wydaje się być prawidłowe. Jeżeli jednak pojawiły się nieznaczne dolegliwości bólowe to należy zastanowić się czy są one spowodowane nieskutecznością leczenia czy też mają inną przyczynę.
W celu wyjaśnienia problemu konieczne jest kontrolne badanie urologiczne.
Należy zastosować się do zaleconego czasu przyjmowania leków, gdyż jak już wspomniano proces leczenia powinien być długotrwały.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty