Zapalenie przedsionka pochwy przy przekrwieniu nabłonka

Witam, W czwartek byłam u ginekologa, lekarz stwierdził przekrwienie nabłonka, wręcz nazwał go papierem ściernym. Opisałam jakie mam objawy: świąd, pieczenie, ból przy i po stosunku. Dostałam Multi gyn Acti Gel oraz Gynoflor na 6 dni. Zostały mi jeszcze trzy tabletki, świąd ustąpił, jednak wciąż odczuwam pieczenie, a stosunek jest niemożliwy, gdyż boli mnie przedsionek pochwy. Czy może to być zapalenie przedsionka pochwy? Jak to mam leczyć? Gynoflor pomoże? Czy od razu udać się do neurologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją grzybiczą. Zastosowane leczenie powinno przynieść oczekiwane skutki. Dodatkowo warto zastosować preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego.