Zapalenie przy wstawionej koronce

witam mam koronke wstawiona ale lekarz dentysta stwierdzil ze mam zapalenie i trzeba to leczyc moje pytanie czy jak usunie koronke bede musiala kupic nowa czy mozna wstawic stara koronke?dziekuje i pozdrawiam.

Witam,
Jeżeli korona była zacementowana na cement tymczasowy to nie będzie problemu.
Jeżeli natomiast była osadzona na cemencie stałym , to jest szansa zdjęcia jej przy użyciu ultradźwięków , jednak wszystko zależy od stanu zęba filarowego ( pod koroną).
Przy zdjemowaniu korony często może dojść do uszkodzenia samej korony lub oszlifowanego zęba. Najpewniejszą metodą jest rozcięcie korony i delikatne jej zdjęcie , ale po takim leczeniu zawsze konieczne jest wykonanie nowej korony.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Witam!
Jeżeli lekarzowi uda sie zdjąć koronę bez jej uszkodzenia,to będzie mozliwe jej ponowne zacementowanie! Jesli zostanie uszkodzona (a to w przypadku nowoczesnych cementów do mocowania koron się zdarza,bo mocno trzymają...) pozostanie wykonanie nowej...
Pozdrawiam.