Zapalenie rumieniowo-wysiękowe błony śluzowej żołądka

Witam, chciałabym się dowiedzieć coś na temat mojego dzisiejszego wyniku gastroskopii. We wniosku napisali " Przepuklina rozworu przełykowego przepony. Zapalenie rumieniowo wysiękowe błony śluzowej żołądka. Podejrzenie ZUW. " Czy powinnam się nie pokoic? I co oznacza ZUW? Próbowałam coś znaleźć na innych stronach niestety nic nie znalazłam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie refluksu żołądkowo-przełykowego oraz zapalenia błony śluzowej żołądka. Zachodzi także podejrzenie zespołu upośledzonego wchłaniania. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza gastrologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.