Zapalenie ścięgna Achillesa a stosowanie podpiętek

stwierdzono u mnie zap ścięgna achillesa, lekarz zalecił podpiętki ale nie zapytałam jakie to mają być . Jakie podpiętki najlepsze,żeby mniej doskwierał ból

Dzień dobry,

Ważne aby podpiętki miały wysokość ok. 1,5-2 cm, najlepiej udać się do sklepu ortopedycznego i skonsultować wybór. Przy zapaleniu ścięgna Achillesa może Pani stosować leki przeciwzapalne. Ważną rolę odgrywa fizjoterapia- zabiegi fizykalne (które łagodzą dolegliwości bólowe, zmniejszają obrzęk i stan zapalny), odciążanie chorej nogi poprzez jej unoszenie w czasie odpoczynku, zimne okłady oraz ćwiczenia najlepiej wykonywane pod okiem fizjoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.