Zapalenie spojówek a problemy z ostrością

Witam, 3 tyg temu obudziłam się z czerwonymi oczami z których non stop wypływala ropa i kleila powieki. Po wizycie u okulisty okazało się że mam zapalenie spojówek, dostałam 3 rodzaje kropli które miałam kropić przez tydzień, tak też zrobiłam - problem ustąpił. Rzecz w tym że od tamtego czasu mam problem z ostrością wzroku,nie widzę ostro z odległości . Prócz tego oczy stały się bardzo wrażliwe, są suche. Do tej pory nie miałam żadnych problemów z wzrokiem. Czy to się polepszy?

Witam.polepszy się za ok.4do 6 tyg. Proszę zakrapiac sztuczne łzy np z Hylocomod Lub Hyabak 3x.zapalenie ustąpi szybciej pod warunkiem że nie był to adenowirus. Pozdrawiam serdecznie