Zapalenie spojówek i kanalików łzowych

Witam. Mam pytanie. Od jakiegoś czasu łzawiło mi oko i lekko bolała gałka oczna od zewnątrz. Oko od kącika było nieznacznie zaczerwienione i wydaje mi się że w tym miejscu powstały takie jakby wrzody (wygląda jak coś chropowatego) dostałam od okulisty krople tobradex ale nie pomogły. Czuję jakby było coś z kanalikiem łzowym, Pani dr powiedziała, że mam zapalenie spojówek i kanalików łzowych. W tym roku się już nie dostanę do okulisty. Jak mogę sobie pomóc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli Tobradex nie pomaga, konieczna jest modyfikacja terapii. Tak naprawdę powinna Pani ponownie udać się do specjalisty okulisty. Jeśli nie jest to możliwe, pomocy będzie bez wątpienia lekarz POZ.