Zapalenie spojówek u 20-miesięcznego dziecka

Witam. Mój syn, 20 miesięcy , dwa tygodnie temu przechodził zapalenie spojówek , tygodniowa gorączka do 40,1 stopnia - leki obniżały do 37,5- 37,7 . Dostał antybiotyk na oczy plus syrop na gorączkę. Tydzień spokoju ( poza kaszlem, suchym, męczącym) Dziś znowu temperatura 38... Czy choroba nie została do końca wyleczona, że gorączka nawraca? Czy może to coś innego. Warto zrobić dodatkowe badania? Jak tak to jakie? U lekarza poza badaniem oka była pobierana krew w której nic nie wyszło złego

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli antybiotyk był podawany tylko miejscowo infekcja mogła rozprzestrzenić się w organizmie lub mogła nałożyć się na osłabiony organizm Pani dziecka inna infekcja. Proszę ponownie zgłosić się do pediatry, który po ponownym zbadaniu i wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych ustali dalsze postępowanie. Pozdrawiam.