Zapalenie stawu biodrowego u 1,5-rocznego dziecka

Mój 1,5roczny synek ma zapalenie stawu biodrowego a ja panikuję.W ub tyg zauważyłam, że ma zaczerwienione oko.Poszłam do pediatry,która stwierdziła zapalenie spojówek.W sobotę synek zaczął kuleć na nóżkę, pojechaliśmy do szpitala, lekarz stwierdził zapalenie stawu biodrowego.We wt mieliśmy kontrolę i wysięk jest też w drugim biodrze. Mamy antybiotyk.Widać poprawę, bo Jaś chciałby biegać.Niepokoi mnie tylko zapalenie obu stawów i zapalenie spojówek.Czy tak się zdarza? CRP w nd 23, we wt 14..

Zapalenie stawów może być tzw.reaktywnym co oznacza, że jest związane z przebytą lub toczącą się infekcją na co wskazuje podwyższone CRP. Najczęściej po leczeniu antybiotykiem i lekami przeciwzapalnymi ustępuje nie pozostawiając konsekwencji. Trzeba na pewno monitorować stawy w USG, żeby mieć pewność, że proces ustępuje.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak