Zapalenie tarczycy przy niedoczynności

witam,od ponad roku lecze sie na niedoczynnosc tarczycy,od tego czasu przy badaniu usg tarczycy jestem informowana ze mam tez zapalenie tarczycy ale nie da sie takiego zapalenia leczyc-moje pytanie brzmi dlaczego nie da sie? w dodatku jakies male zmiany sa ale lekarz stwierdzil ze poki co nie trzeba nakłuwac i martwie sie zeby nic sie nie zrobilo gorszego.zaznacze ze nie odzywiam sie tlusto ani niezdrowo a mam podwyzszony cholesterol albo ponad norme co tez jest irytujace i czytalam ze to moze byc przez to zapalenie tarczycy.prosze o porade albo wiecej inf na ten temat.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle proces zapalny wynika z obecności przeciwciał przeciwtarczycowych. Proces ten wymaga suplementacji hormonów tarczycy.