Zapalenie torebki maziowej a silny ból i obrzęk nogi
Od kilku dni bolała i lekko spuchła mi łydka,stosowałam Venoruton żel i pomogło,ale aby odciążyć łydkę,stawiałam stopę inaczej niż zawsze i po takim"innym"chodzeniu-na wieczór straszny ból śródstopia! Diagnoza chirurga:zapalenie torebki/kaletki maziowej,bez RTG. Ketonal do smarowania i Metafen do łykania. Ale ja prawie nie mogę stanąć na tej nodze,jedynie wyginając i stając na zewn.części stopy.Nadal boli i jest obrzęk.Czy to normalne objawy tego schorzenia?Boję się,że to coś poważniejszego.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Przeszczepienie wysp trzustkowych - komplikacje
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - w takiej sytuacji powrót do pełnej sprawności trochę trwa. Można go przyspieszyć ostrzykaniem stawu sterydami działającymi p/zapalnie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg