Zapalenie trąbki słuchowej i zastosowanie Modafen Extra Grip

Witam, mam takie pytanie . Od jakiegoś czasu zatykają mi uszy nic poza tym nie mam . Laryngolog stwierdził zapalenie trąbki słuchowej i przepisał mi Modafen extra grip . W domu przeczytałam że jest tam ibuprofen i zaliczany jest do niesterydowych leków przeciwzapalnych. W swoim życiu miałam alergię na diclofenac oraz ketonal. Moje pytanie jak duże jest prawdopodobieństwo że na ten lek nie dostanę alergii? Dodam że rzadko biorę leki szczególnie takie Czy są inne sposoby leczenia tego zapalenia?

Jeezuu ! Nareszcie czytacie ulotki leków zapisanych Wam przez lekarzy pierwszego kontaktu. Oni, Ci lekarze tego nie czytają i potem zdarzają się tragedie. Modafen extra grip to lek z reklam TV i Radio. Wstyd, że lekarze z dyplomem leczą lekami z reklam!!!!!. Nie wiem czy masz zapalenie trąbki słuchowej. Zrobił Pani laryngolog badanie audiometryczne subiektywne i obiektywne. Przebadał ucho w torze wizyjnym pod powiększeniem? jeżeli nie to uciekaj stamtąd. Średniowiecze. Przecież to z Pani składek zdrowotnych, my lekarze,pielęgniarki, salowe, sprzątaczki mamy pensje i chleb.