Zapalenie ucha środkowego u 4-latki

Moja 4 letnia coreczka narzeka od 4 dni na bol ucha, w nocy spi iespokojnie i placze. Bylkysmy u laryngologa dwa tygodnie temu i miała alergiczne zapalenie krtani, zielony katar, który ustal po claritine i fanipost. Pozniej zaczely się bole ucha. W czwartek laryngolog stwierdził zapalenie ucha srodkowego, dostala hiconcil, ale po drugiej dawce leku pojawil się rumien na twarzy i pojedyncze kropki na ciele. Wiec wczoraj dr odstapil od antybiotyku i przepisal dicortinef. Proszę o porade

Alergiczne zapaleni krtani?? Hmm?. Zielony katar przy alergii? Hmm? Bóle przy alergii?? Hmm? Ten rumień i ta wysypka może świadczyć o uczuleniu waszego dziecka na penicyliny półsyntetyczne, jakim Jest Hiconcil. Trzeba podać antybiotyk niepenicylinowy na okres siedmiu-dziesięciu dni. Zmieńcie też laryngologa.