Zapalenie ucha środkowego u 6-miesięcznego dziecka

Witam , moj 6 miesieczny synek na zapalenie ucha srodkowego ma przepisany AMOXICILLIN 3x dziennie co 8 h i ibuprofen to samo dawkowanie . Czy moge to podawac razem i czy dodatkowo podawac priobiotyk? Karmie piersia , synek mial wczoraj i dzisiaj biegunke(1) czy to przez ten antybiotyk? Z gory dziekuje za odpowiedz

Piotr Pilarski

Tak, może to być reakcja na lek. Może Pani podawać razem. Wskazane jest zastosowanie probiotyku który powinien złagodzić objawy.

Pozdrawiam.