Zapalenie woreczka żółciowego a operacja i szczepienie przeciw żółtaczce

Witam, Moja mama ma 56 lat i ma zapalenie woreczka zółciowego. W szpitalu w naszym miescie zaproponowali termin operacji za dwa lata. Znalezlismy szpital gdzie zaproponowali termin operacji 22 pazdziernika br. Moja mama slyszala ze nalezy sie zaszczepić przeciwko żółtaczce? co teraz, bo czytalam o tym szczepienieu, ze to dlugo dlugo przed operacja trzeba je wziasc w okresie chyba 6 miesiecu. Co teraz?? Najgorsze w tym ze ona sama musi sie o tym dowiadywac a lekarze o tym nie powiedzieli...
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Procedura szczepienia przeciwko WZW typu B jest zalecana przed zabiegami operacyjnymi. Nie jest to jednak bezwzględny wymóg. W przypadku bliskiego terminu zabiegu mama może zastosować szczepienie w przyspieszonym trybie w schemacie 0-7-21 dni. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie postępowanie.